Nå åpner et nytt og unikt ombruksmarked på Os. Ombruksmarkedet ligger sentralt i Os, og bare femten minutter fra Lagunen. Her kan du finne flotte bruktfunn som er samlet inn fra BIRs miljøparker.
Det nye ombruksmarkedet ligger til venstre for innkjørselen til Os miljøpark, og det vil være godt skiltet. Her finner du møbler, interiør, sport og fritid, kjøkkenutstyr, samleobjekter og mange andre gjenstander som fortjener et nytt liv.
Inntektene går rett tilbake til å drifte og utvikle tilbudet slik at vi kan ta imot, sortere og klargjøre enda flere varer til ombruk. Vi vil samtidig være et lavterskeltilbud, så prisene holdes rimelige.
Levere til ombruk
Innlevering av ombruksvarer er fortsatt gratis og skjer til miljøparken. Det nye ombruksmarkedet er kun et utsalg. Containeren som ble brukt til brukthall, vil bli avviklet når ombruksmarkedet åpner.
Åpningsdager før jul
Torsdag 11. desember
Tirsdag 16. desember
Fredag 19. desember
Tidspunkt kl. 14.00 til 19.00.
Vi vil informere om nye åpningsdager for ombruksmarkedet på nyåret. Vi ønsker alle velkommen innom for en hyggelig brukthandel!
Husk at BIR har løsninger for ombruk i alle miljøparker: brukthaller eller ombruksmarkeder. Les mer her.